Ko Jūs meklējat?

Blogs

Video blogs, Kafijas pauze ar Leonu Medni (LV)

1 janvāris, 1970

VAI MANAM UZŅĒMUMAM NEPIECIEŠAMA DATU ANALĪTIKA ?

Daudz tiek runāts par datu analītikas nepieciešamību uzņēmumā. Kurš ir tas brīdis, kad manam uzņēmumam būs nepieciešama datu analītika? Un ar ko atšķīrās atskaišu analizēšana no analītikas? Kā nepalaist garām brīdi, kad analītika būs nepieciešama manam uzņēmumam.

Zināms, ka uzņēmumiem ir ļoti dažādi analītikas brieduma līmeņi, un tas ir normāli. Galvenais, lai tam ir vēlme augt un pilnveidoties. Ja uzņēmums būs analītikas sākotnējā brieduma līmenī, tas meklēs atbildes vēsturiskajos datos un primāri izmantos regulārās atskaites. Visticamāk, šāds uzņēmums vēl nebūs gatavs nopietnākai datu analītikai. Jautāsi kāpēc? Pieredze rāda, ka tas lielākoties koncentrēsies uz konkrētiem/precīziem jautājumiem, un meklē skaidras atbildes uz tiem. Šie jautājumi pārsvarā skan šādi – “cik?”, “kurš?”, “ko?”, paskaidro, kas ir noticis konkrētajā brīdī, palīdz uzzināt, cik klientu pie atnāca, cik produktus pārdeva, cik daudz naudas nopelnīja, utt.

Business Analytics Maturity Level

Tajā brīdī, kad kompānija ir sasniegusi līmeni, kurā ar šiem jautājumiem vairs nepietiek, un atskaišu sistēma vairs nespēj atbildēt uz visiem izvirzītajiem jautājumiem, kurus vēlas uzzināt bizness, mēs varam runāt par nopietnāku datu analītiku.

Analītikas uzdevums ir sniegt atbildes uz atvērta tipa jautājumiem un pārbaudīt izvirzītās hipotēzes. Kādi tad ir analītikas jautājumi? Piemēram, “kā izskatās mans labākais klients?”, “kādi ir viņa paradumi?”, “ko klients dara manos pārdošanas un mārketinga kanālos?”, “kas ir kopīgs visiem šiem klientiem?”, ”kas visbiežāk pērk manu produktu?”, “kā vislabāk veikt klientu segmentāciju? Kuros kanālos tos vislabāk sasniegt?”, utt

Kādi rīki un zināšanas nepieciešamas, lai varētu veiktu kvalitatīvu datu analītiku? Vai man ir pietiekams datu apjoms un to kvalitāte? Par to nākamajos video bloga rakstos.

Seko mums, uzdod jautājumus un mēs centīsimies uz tiem rast atbildes!

Seko mums LinkedIn un Facbook. Pieraksties mūsu jaunumiem.

Vairāk par Leonu Medni un uzņēmumu vari atrast ŠEIT.