Ko Jūs meklējat?

Blogs

Sarunas par analītiku (LV)

11 jūnijs, 2020

Saruna ar kolēģi par analītiku. Vārds pa vārdam un kolēģis saka: “Leon, vai tu vari man izstāstīt vienkāršāk – kāpēc man vai manam uzņēmumam ir vajadzīga analītika?”

Pasēdēju, padomāju un te nu būs mana atbilde uz šo jautājumu. Pēc iespējas vienkāršāk un tuvāk mūsu ikdienai.

Palūkosimies uz ģimenes budžetu situācijā, piemēram, kad mēneša beigās mūsu ienākumi nav tikuši līdzi mūsu vēlmēm. Ja tas notiek jau ne pirmo mēnesi, tad saprātīgi cilvēki apsēdīsies pie galda un sāks analizēt ienākumu un izdevumu sadaļu, lai ģimenes budžetu sabalansētu. Protams, var paļauties uz čuju, ņuhu un poņu, un cerēt, ka ģimenes budžetā melnais caurums neizveidosies. Var jau arī neko nedarīt un cerēt, ka mēneša beigās viss būs labi. Bet visbiežāk budžeta analīze notiek tikai tad, kad krīzes situācija ir pilnā plaukumā.

“Bieži vien budžeta analīze notiek tikai tad, kad krīzes situācija ir pilnā plaukumā”

Tāpat ir arī ar uzņēmumiem. Nav svarīgi vai esi daudzmiljonu uzņēmums, start-up vai mājsaimniecība. Nav svarīgi, cik sarežģīts ir tavs biznesa modelis. Ik dienas ir jāpieņem lēmumi, kas izšķirs tavas ģimenes ikdienu vai biznesa dzīvotspēju un attīstības perspektīvas. Var jau izmantot čuju, ņuhu un poņu, bet diezgan daudzi pētījumi un prakse pierāda, ka tie nav tie uzticamākie padomdevēji. Lielāko vērtību var iegūt un gudrākos lēmumus var pieņemt, ja čuju, ņuhu un poņu apvieno ar analītiku jeb no datiem iegūtām zināšanām par esošo situāciju, likumsakarībām un tendencēm. Bez rozā brillēm. Jo pastāv liela iespējamība, ka iegūtās zināšanas no datiem apgāzīs “es taču zinu” vai “es jūtu, ka ir tā” pausto viedokli vai pieņēmumus.

“Apvieno čuju, ņuhu un poņu ar analītiku jeb no datiem iegūtām zināšanām”

Protams, atšķirsies veids un izmantotie rīki, kā mēs analizējam datus – kādam pietiks ar baltu lapu, pildspalvu un kalkulatoru, kādam vajadzēs jau daudz nopietnākus risinājumus. Mūsdienās ikviens var atrast sev atbilstošākos rīkus.

“Analītika – tas ir nepārtraukts process, lai pieņemtu pamatotus un pārdomātus lēmumus.”

Par efektivitāti, par veiksmi, par stabilu un augošu biznesu!

 

Vairāk par analītikas risinājumiem meklēt ŠEIT.

Citi noderīgi video

 

 

 

#analītika #biznesaanalītika #pargudriemlemumiem